ВИДЕО: ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ – Овој бик бил цел живот затворен, а кога го...

Милиони крави живеат во застрашувачки мали кавези. Нивните животи се исполнети со болка и патење. Иако се работи за екстремен облик на злоставување над...

Заборавените пирамиди: Речиси никој не знае за нив

Високи се помеѓу шест и 30 метри. Тие имаат бази и станици, а изградени се помеѓу 720 и 300 години пред нашата ера. Откако ќе...

Вработен во комуналец пее среќен роденден на 94 годишна бабичка(ВИДЕО)

Кога вработен во комуналец слушнал дека 94 годишна бабичка има роденден и поради карантинот мора да го прослави сама. Решил да и ја испее...

Ова се најлошите работи на кои нè научија кога бевме деца

Сите имаме свој систем на вредности според кој го водиме нашиот живот. Тој најчесто се формира уште во детството. Но, тоа што некогаш изгледало како...

Син ми ми бара најнов модел патики бидејќи такви имале Марко и Никола, а...

Мамо зошто јас немам “најк” патики како Никола, кои светкаат кога ќе одиш. Знаеш и Марко има такви, а Дарио исто има едни други...

Мотивиран вработен ќе сработи двојно повеќе отколку што е платен

Мотивацијата претставува вроден ентузијазам на вработениот за да се остварат активности поврзани со работата. Мотивацијата е внатрешен нагон што го мотивира поединецот да одлучи...

Не е платата: 4 работи што ги прават вработените среќни

За задоволство на вработените не се клучни ниту висината на платата, а ниту пак бенефитите кои тие ги добиваат Платата и бенефитите се секако значајни,...

За што може да се користи алуминиумската фолија? (Видео)

Алуминиумската фолија најчесто ја користиме во кујната и тоа за време на печењето на некоја храна во рерната затоа што не може да загори,...

4 карактеристики кои ги имаат само жените и девојките кои можат да го освојат...

4 карактеристики кои ги имаат само жените и девојките кои можат да го освојат секој маж, последната е најважна… Ги знаете оние жени на чиј...

Тајната на среќните брачни парови

Вашето срце се разнежнува секогаш кога ќе здогледате насмеани пензионери кои сè уште шетаат фатени рака за рака и се гледаат со заљубен поглед?...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ