АНДРЕЈ ОД ПРОСЈАК ДО БОГАТАШ: Открива како заработува и до 100.000 долари годишно

Андреј Јик живеел скоро пет години како просјак, а парите кои ги добивал ги штедел и покренал свој Јутјуб канал. Андреј денес е познат...

Самохрана мајка направила мал неверојатен дом!

Рано или доцна децата ги напуштаат семејните домови и започнуваат самостоен живот. Секако од време на време те посетуваат, но сепак си имаат свој...

Фантастичен трик како лесно и брзо да провлечете конец низ игла

Доколку се мачите да го вовлечете конецот низ малата дупка во иглата, овој трик ќе ве воодушеви. Следен пат кога ќе се најдете во ситуација...

На 11 години девојче стана милионерка со едноставен рецепт на баба и!

Има само 11 години, а веќе заработува милиони. Неверојатно интелигентно 11-годишно девојче од Тексас штотуку склучи договор со 55 продавници на Whole Foods вреден...

Ова бебе ја има најслатката реакција кога таткото се враќа дома. Ќе ви се...

Кога вашите деца ќе станат тинејџери, вие ќе бидете среќни ако малку се израдуваат кога доаѓате од работа. Но, ситуацијата е нешто поинаква кога се...

Несуден младоженец купил невеста од Албанија – не ја дочекал ни првата брачна ноќ!

Еден несуден младоженец од Прокупље платил 1.500 евра на Агенција за посредување да му донесат невеста од Албанија, но таа избегала од неговатакуќа уште...

Осумгодишно девојче секој ден ги хранело гавраните, а погледнете што и направиле тие

Геби Мен е едно осумгодишно девојче, како и секое дете во детството, Геби има многу пријатели со кои ги поминува деновите. Освен тоа, ова девојче...

Клучот за успехот лежи во една работа која многу често ја забораваме

Еден бизнисмен се нашол во долгови преку глава и во својот очај, никако не успевал да најде решение за својата ситуација. Земал повеќе кредити,...

Хаската која изгледа како цртан лик ги освои срцата на луѓето ширум светот, но...

Една женска хаска ги освои срцата на илјадници љубители на животни откако нејзините фотографии биле објавени на Фејсбук. Џубили е симпатична хаска со трајно...

Фото- Ја тужел својата сопруга откако прв пат ја видел без шминка!

Оваа вистинска приказна кружи и ден денес. Се случила во алжир во 2006година Маж ја тужел својата сопруга откако за прв пат ја видел...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ