Најсреќниот ЧОВЕК на светот ја откри својата одамна скриена ТАЈНА: Што се случува во...

Среќата нема никаква врска со околностите и ситуациите во кои живеете, таа не зависи од луѓето или парите, туку исклучиво од нас самите Научна студија...

ОВА ПЛЕМЕ ГО ИМА НАЈЗДРАВОТО СРЦЕ НА СВЕТОТ: НЕ ЗНААТ ЗА СРЦЕВ ИФАРКТ, ЕВЕ...

Племето Чимане, иако секако е во контакт со луѓе надвор од нивната заедница, главно живее во изолација. Тие ја обработуваат земјата, ловат, риболов и...

Виц – Две плавуши шетаат на Водно и едната и кажува на другата..

Две плавуши шетаат на Водно и едната и кажува на другата: – Колку убава природа. А другата и одговара: – Не гледам ништо од...

Ако видите жена на оваа фотографија, вашиот коефициент на интелигенција е натпросечен – Еве...

Фотографија која ги измачува интернет корисниците, Можете ли да ја најдете жената на фотографијата? Оние кои ќе успеат да ја решат оваа загатка веројатно имаат...

Фотографија од полицаец кој гушка напуштено дете го освои интернетот

Полицаецот Џејмс Херст можеби е почетник во полициската станица, но тој е професионалец кога станува збор за сочувство. Фотографија од тој полицаец како гушка...

Сплит возач на автобус ги расплака патниците поради едно лице со инвалидитет: „Сите имавме...

Воодушевен читател испрати писмо до Слободна Далмација за да го пофали сплитскиот возач на автобус за неговиот несебичен чин што ги расплака патниците. Еве...

Жената ја собрал возач на Uber – немала поим што ќе се случи понатаму

Жената која била на моминската вечер ја собрал возач на Uber. Немала поим дека оваа средба ќе и го промени животот по девет месеци....

Отсекогаш сакав да бидам мајка – додека не станав

Бременоста и мајчинството ме изморија многу. Постојан страв и ултразвук во првиот триместар. Потоа одам во Сиетл на секои неколку недели во текот на...

Овој пар поради расизам беше принуден да ја прекине врската, по 45 години повторно...

Додека Хауард Фостер и Мајра Кларк се забавуваа во 60-тите, расизмот сè уште беше на сила. Расизмот во тоа време бил толку силен што...

Момче од Етиопија ќе ве воодушеви со своите прекрасни сини очи

Момчето по име Абуше од јужна Етиопија е родено со прекрасни сини очи кои се уште понагласени поради неговата темна кожа. Абуше е родена...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ