Бебето и се доближи на мачката и ја повлече за нозе, а нејзината реакција...

Бебето и пријде на мачката и ја повлече за нозе, а нејзината реакција ќе ја гледате со чудење. Очигледно оваа мачка воопшто не е...

Што јадат жителите на најсеверниот град на светот за да им помогне да ја...

  Ако воопшто сте слушнале за Свалбард, тоа е веројатно поради банката со семиња, се работи за диетата Свалбард, која ја истражуваа новинарите на Vice,...

Маша и медо во реалниот живот (ВИДЕО)

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале ликовите од цртаните филмови во реалниот живот? Една Русинка штотуку со својот необичен миленик ги оживеа...

Реакцијата на таткото кога дознал дека неговата сопруга родила тројки, а тој чека едно...

Има неочекувано радосни моменти во нашите животи. Сите би ги сакале повеќе. Меѓутоа, понекогаш до овие среќни моменти не водат шокантни вести на кои...

Маж и жена ја отпеаја „Say Mary“ и веднаш го освоија интернетот

„Say Mary“ е една од најпопуларните божиќни песни. Талентираниот маж и жена како дуо наречено The Hound + The Fox не почестија со прекрасна...

Пуштија 10 коњи на снегот, а сцените кои следеа никогаш нема да се заборават

Сопствениците ги пуштиле сите 10 прекрасни коњи слободно да трчаат по снегот, а тие никогаш не уживале толку многу. Иако снегот бил толку длабок што...

Ја снимила трогателната реакција на нејзиниот син кој видел жена со иста „мана“

Мајката на Колин Тид од САД снимила трогателна реакција од нејзиниот едногодишен син кој видел жена со истата „мана“. Имено, малиот Џозеф нема една рака,...

Жирито не веруваше во девојчето (13) на сцената, но таа ги шокираше со својата...

Никој од членовите на жирито не веруваше во способноста на 13-годишната пејачка Лаура Бертан (13) која беше на сцената. Таа успеа сите да ги...

Зошто животот на село е многу подобар отколку во градот?!

Реки од луѓе од села и мали градови продолжуваат да се влеваат во големите урбани центри во потрага по подобар живот. Факт е дека...

Зеде пластично буре и го исечи на парчиња. Крајниот резултат? Брилијантен!

Овој Јутубер е далеку пред своето време кога станува збор за рециклирање и креативност. Тој зел пластично буре, започнал да го сече на парчиња, а...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ