Математичка задача од која боли глава!

Се работи за математички проблем кој одамна кружи по Интернетот. Доаѓањето до точниот резултат буквално ги полудува сите. Луѓето наидуваат на две различни решенија,...

“НЕДЕЛНО ТРОШАМ 5.000 ЕВРА НА ОБЛЕКА, ЗОШТО ДА РАБОТАМ?“: Македонката Маргарита од Австралија живее...

Maргарита Томовска, позната во австралиската јавност како Мерцедес Maма, откако учествуваше во полициска потера со нејзиното бебе на задното седиште, ги збуни своите фанови...

Маша и медо во реалниот живот (ВИДЕО)

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале ликовите од цртаните филмови во реалниот живот? Една Русинка штотуку со својот необичен миленик ги оживеа...

СО БЕЗБОЛ ТОПЧЕ ШТО ГО ФАТИЛ ПРЕД 84 ГОД ЌЕ ГО ПЛАТИ СТУДИРАЊЕТО НА...

Пред 84 години, во далечната 1928 година, Њујорк Јенкис, во финалето на светскиот куп ги победиле Сент Луис Кардиналс со 9-3. Лу Герид во...

На 99 години побарал развод: Биле во брак 7 децении, а потоа го дознал...

Претседателот и основач на Италијанската академија за брачни адвокати, Гиан Еторе Гасани, навел неколку причини и разни случаи на развод.Тој посочи дека луѓето обично...

Видео кое им ги стопи срцата на сите

Возбудата ја исполни болничката соба, а кога го виде бебето во прегратките на мајка си, девојчето не можеше да ги задржи солзите. Моментот кога малото...

Се омажила за богаташ и сите мислеле дека го искористува – Еве што направила...

Маркел Амфукс целиот живот го ивеел едноставно , не трошел многу пари на храна, а во домот немал ни вода,па сето тоа му овозможилода...

(ВИДЕО)Го оставила бебето само во кадата, а кога се вратила имала што да види

Една мајка која го капела своето дете само за момент отишла пред камерата. Кога се вратила во бањата, ја видела следната сцена. Нејзиното бебе пливаше...

Зеде пластично буре и го исечи на парчиња. Крајниот резултат? Брилијантен!

Овој Јутубер е далеку пред своето време кога станува збор за рециклирање и креативност. Тој зел пластично буре, започнал да го сече на парчиња, а...

Ја снимила трогателната реакција на нејзиниот син кој видел жена со иста „мана“

Мајката на Колин Тид од САД снимила трогателна реакција од нејзиниот едногодишен син кој видел жена со истата „мана“. Имено, малиот Џозеф нема една рака,...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ