“НЕДЕЛНО ТРОШАМ 5.000 ЕВРА НА ОБЛЕКА, ЗОШТО ДА РАБОТАМ?“: Македонката Маргарита од Австралија живее...

Maргарита Томовска, позната во австралиската јавност како Мерцедес Maма, откако учествуваше во полициска потера со нејзиното бебе на задното седиште, ги збуни своите фанови...

Математичка задача од која боли глава!

Се работи за математички проблем кој одамна кружи по Интернетот. Доаѓањето до точниот резултат буквално ги полудува сите. Луѓето наидуваат на две различни решенија,...

Супер бабичка од Сибир: Живее сама и сe лизга подобро од многу помлади (ВИДЕО)

Љубов научила да лизга кога имала седум години и постарите денови ги минува лизгајќи за да помине преку едно од најдлабоките езера на светот-...

Се омажила за богаташ и сите мислеле дека го искористува – Еве што направила...

Маркел Амфукс целиот живот го ивеел едноставно , не трошел многу пари на храна, а во домот немал ни вода,па сето тоа му овозможилода...

ПОТЕГ КОЈ ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: Ја дала матката на сестра и за да може...

Сестринската љубов е бесконечна. Приказната за еднојајчените близначки од кои едната е родена со матка, а другата без неа, е неверојатна и привлекува солзи...

Кога сопругот ме измами посакав да умрам, а потоа баба ми го даде најдобриот...

Се и кажав на мојата баба, а таа ме однесе во кујната. Наполни три сада со вода, која брзо се стопли, а потоа во...

На 99 години побарал развод: Биле во брак 7 децении, а потоа го дознал...

Претседателот и основач на Италијанската академија за брачни адвокати, Гиан Еторе Гасани, навел неколку причини и разни случаи на развод.Тој посочи дека луѓето обично...

ДОЗНАЈТЕ ЛЕСНО КОЈ ВИ ЅВОНИ СО НЕПОЗНАТ БРОЈ!

Фејсбук веројатно знае многу за вас, како и за мистериозните лица кои ви ѕвонат. Затоа компанијата претстави нова апликација која би требало да го...

(ФOTO)Две сестри шминкаат на сосема поинаков начин

Аби и Шарлот уште од мали години се интересирале за шминкање. Аби вели дека веќе има 7-годишно искуство со шминкање зад неа, додека сестра...

Мажот што гледа други жени, не изневерува

Колумнистката и сексолог Надја Бокоди смета дека налагањето правила на партнерот може да доведе до пропаст на врската. Таа за Daily Mail раскажува дека кога...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ