Oваа мајка го доби првото дете на 66 години – Еве како изгледаат денес!

Кога Адријана стана мајка за прв пат во 2005 година, таа се најде на насловните страници низ светот. Причина? Во тој момент таа имаше 66 години. Кога Адријана ја роди ќерката Елиза, нејзината среќа немаше крај.

Сега, 17 години подоцна, постарата мајка повторно е во центарот на вниманието откако новите фотографии од нејзината ќерка привлекоа големо внимание…

Има денови во животот на една личност кои навистина менуваат сè. Сите кои се родител веројатно се согласуваат дека моментот кога ќе дочекате син или ќерка е неопислив.

Да се ​​види тоа драгоцено дете како те гледа за прв пат е најдоброто чувство на светот. Некои деца биле запишани во историските книги при раѓање. Токму тоа и се случи на Елиза кога се роди во 2005 година во Романија.

Адријана имаше 66 години кога стана најстарата мајка на светот. Од очигледни причини, нејзината приказна за раѓање се најде на насловните страници, а раѓањето на Елиза и донесе на Адријана место во Гинисовата книга на рекорди.

Погледнете го и споделете го видеото со вашите пријатели: